Drobečková navigace

Úvod > O obci > Současnost obce

Současnost obce

V obci Zádub-Závišín zanikly všechny původní podniky včetně Státních statků Mariánské Lázně a Výzkumného ústavu Praha, takže momentálně zde působí pouze drobní živnostníci - autoopravny, kamenosochařství, malíř pokojů, masáže a pedikúra, prodejna drogerie, prodejna náhradních dílů na automobily a pracovních pomůcek, studnařství. Nalezneme zde možnost soukromého ubytování v rodinných penzionech a také dvě pohostinství.

Nově byl otevřen hotel Goethe,který nabízí restauraci a ubytování.

Společenský život obce se odehrává v objektu bývalé školy, kde původní tělocvična slouží jako sál. Naše obce nemají Sbor dobrovolných hasičů, který byl zrušen po roce 1999, ani jiná sdružení, takže kulturní akce pořádají zastupitelé obce nebo obyvatelé Milhostova. V obci je knihovna, která sídlí v budově obecního úřadu.

V obci je vstup na golfové hřiště, které patří pod Mariánské Lázně, ale je součástí obecního dění. Hřiště je v zimě využíváno jako běžecká trať, parkoviště je zajištěno u kavárny Golf Club nebo u Hospody Český dvůr v Závišíně.

Obcí prochází cyklostezka, která je hojně navštěvována. Je zde mnoho stezek zvoucích na úchvatné procházky, třeba na podhorní vrch s vyhlídkou do širokého okolí a v dobrém počasí až k německým sousedům.

Obec je obklopena krásnými lesy,které Vás zvou na procházky spojené s houbařením.

Obecní úřad upravil hřiště u bývalé školy,Zádub 22 - hostinec, takže jsou zde houpačky a prolézačky pro malé děti, větší mohou využít možnost míčových her.

Obecní úřad také nabízí svatební obřady v krásném prostředí naší přírody, pan starosta oddával třeba pod Milhostovským mostem, který svým romantickým vzezřením přímo vyzývá k takovým událostem.

Obec se snaží získat objekt bývalé kovárny, je to historická budova, která je známá již z prvních počátků obce.Obec se pokusí tuto unikátní památku zachránit a obnovit její lesk třeba právě na svatební obřady.