Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obec Zádub-Závišín se nachází v Karlovarském kraji, rozkládá se 6 km východně od Mariánských Lázní a náleží do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

     Součástmi obce je původní obec Zádub (dříve též Hohendorf), obec Závišín (dríve též Abaschin) a osada Milhostov u Mariánských Lázní (dříve Milleschtau). Pýchou obcí je čisté ovzduší horského terénu, které plně celoročně využívají hosté domácí i zahraniční. Obec sousedí s královským golfovým hřištěm Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, které je nejstarší v Evropě - založeno v roce 1905. Turisty láká znovu opravená lázeňská cesta vedoucí Slavkovským lesem přes naši obec a končící na Podhorním vrchu - dominantě okolních obcí.

Demografický vývoj

     V Zádubu-Závišíně trvale žije 341 obyvatel, průměrný věk činí 43 let. Ve vazbě na připravovaný koncept a následný územní plán je předpoklad nové výstavby rodinných domů a tedy i nárůstu obyvatel, převážně mladých lidí. V současné době je v Zádubu 65 rodinných domků a 6 rekreačních, v Závišíně 45 rodinných domků a 2 rekreační a v Milhostově 14 rodinných domků a 24 rekreačních. Kromě toho se dostavují 4 rodinné domy, kde je rovněž předpoklad trvalého bydlení nových obyvatel obce.

 m_zadub.jpg

 Prohlášení o přístupnosti internetových stránek