Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před dubem, za dubem

 Vážení občané a čtenáři našich stránek,

    vítáme Vás na stránce, kterou chceme naplňovat informacemi,které nejsou tak důležité, aby musely být na "Úřední desce", ale jsou tak zajímavé, že se s Vámi chceme o ně podělit. Také velice přivítáme, když se nám i Vy svěříte se svými náměty,starostmi nebo problémy, které máte a nechcete za námi osobně. Kliknutím  na  "Napište nám" se Vám otevře list, kam můžete vše vypsat a pak  nám jej můžete poslat poštou nebo jako  přílohu e-mailové zprávy. Samozřejmě budeme reagovat pouze na  zprávy podepsané .

                      Těšíme se na setkání  v naší obecní "drbně" a než se Vám dostane do rukou další číslo obecního zpravodaje, začtěte se s námi.


28.11.2008
Blíží se prosinec a tak dovolte, abychom Vám všem před shrnutím letošního roku popřáli pevné nervy s odklízením sněhu a nestresovou přípravu na Vánoce. Pro chvilku oddechu  Vám proto posíláme pozvánku pro Vaše děti a vnoučata a těšíme se na hojnou účast:
    • Mikulášská 2008

14.7.2008
      Vážení spoluobčané, protože jsme měli větší odmlku, chtěli bychom Vás seznámit s novinkami v obci a požádat Vás o několik věcí:
   
Jistě jste všichni zaregistrovali úpravu a změnu ve sběrných místech v obcích. Na  nemalé náklady obce byli zbudovány sběrná hnízda tak, aby obec nebyla hyzděna neustálým zasypáváním odpadů. Přesto jsou mezi námi stale jedinci, kteří nerespektují všechny možnosti sběru odpadu a hází nám odpad  po vsi a do kontejnerů (nebo k nim) hází věci, které tam skutečně nepatří. Prosíme třiďte odpad,tak jak to má být a komunální odpad dávejte pouze do popelnic, které máte povinnost vlastnit. Je opravdu nechutné nacházet mezi papíry zapáchající zbytky jídla, nebo v umělé hmotě najít pneumatiku či starý koberec (o horších variantách nemluvě). Znovu upozorňujeme na možnost zdarma ukládat odpad do sběrného dvora v Mar.Lázních na základě OP o trvalém pobytu v našich obcích.
   
Po obci byli rozestavěny lavičky, které bohužel už začali sloužit vandalům jako "báječná malovací plátna". Chtěli jsme udělat  radost všem, kteří požadovali možnost odpočinku při procházkách obcí a je nám velice líto, že jsme se nezavděčili a tato příjemná odpočinková místa slouží na sběr odpadů a "moderním umělcům".
   
Opět mnozí občené nerespektují likvidaci bolševníku velkolepého a přes veškerou snahu se potom nedaří tento plevel zlikvidovat s úspěchem. Znovu apelujeme na majitele "zarostlých" pozemků, aby tohoto uhlavního nepřítele všech zahrádek likvidovali hned od počátku jeho vyrašení, jinak je boj marný a bolševník se stále více rozrůstá po obci. Jeho likvidace je nařízena zákonem a přesto toto mnozí neřeší a "hřeší".
   
Naši brigádníci dávají do pořádku zastávku autobusu, která nedala spát několika místním lidovým umělcům a stala se terčem jejich  vtipů a malířské tvorby...... Pevně věříme, že nový nátěr zůstane nedotčen a prosíme všechny "umělce", aby svou pozornost obrátili na papír. Pokud někdo s občanů spatří tyto "tvořivé umělce", prosíme, aby zasáhli nebo nám to oznámili.
   
"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nevhodný........." řekl pan Vančura a nám nezbývá než s ním souhlasit. Počasí nám zatím nepřeje, španělští slimáci likvidují úrodu zeleniny i rozkvetlé květy a boj s nimi je nekonečný, a tak vám vážení občané přejeme pevné nervy při boji s touto "nepříjemností", brzké sluneční paprsky a příjemně strávené víkendy, kdy budeme pouze popíjet kávičku na terasách, vnímat hřejivé doteky slunce, zpěv ptáků a vůni přírody nepokaženou pálením nepovolených surovin (gumy,umělé láhve,odpady apod.) a randálem sekaček a motorových pil, či jiného hluku i v neděli do pozdních večerních hodin. Vychutnávejte si odpočinek a dopřejte jej všem.
   
V Závišíně byla v sobotu 12.7. obnovena hostinská činnost a hostinec Český dvůr se nám otevřel jako" Hospůdka u pejska a kočičky" pana doktora Vodičky. Přejeme mu mnoho milých hostí a našim občanům příjemné sezení pod "ochranou" čtyřnohých chlupatých přátel.
   
Upozorňujeme občany, že v knihovně došlo k velké změně titulů, takže prosíme o strpení, když titul, který jste si vyhlédly, nebude na našich internetových stránkách k dispozici. Stránky knihovny budeme průběžně opravovat, ale je to časově náročné, prosíme proto o trpělivost.
   
Protože internet v knihovně je málo navštěvován, znovu upozorňujeme na možnost využití internetu, a to zcela bezplatně v úředních hodinách obce mimo pondělí 16 - 18 a středy 10 - 12.30.

19.2.2008
   
Zastupitelé obce Zádub - Závišín zvou všechny na Podhorní bál, který bude v prostorách hotelu "Goethe" 29.3.2008 od 20 hodin.Hrají:"Stan a Tony Revival ". Vstupné s místenkou 100,-Kč
    * Prodej a rezervace vstupenek na Obecním úřadě od 20.2.2008

7.1.2008
   
Vítáme všechny v novém roce a věříme,že tento rok bude pro všechny velmi úspěšný a že se nezaleknete koncové osmičky.Přejeme vám,aby jste se obrnili trpělivostí a zvládli všechna úskalí,která na nás tento rok čekají.Pokud bude něco,kde můžeme být nápomocni,kdykoliv se na nás můžete obrátit.
   
upozorňujeme v této souvislosti na změnu úředních hodin.Nové úřední hodiny jsou: pondělí a středa: 13.00 - 18.00,úterý a čtvrtek 9.00 - 13.00 V pátek nejsou úřední hodiny.Úřední hodiny starosty a místostarostky jsou beze změn.

Před dubem za dubem z roku 2007